بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

واژه نامه تخصصی اقتصاد

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 89786 10003022
44,000 41,800 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

برقراری ارتباط میان زبان‌ های مختلف رایج دنیا، یکی از اساسی‌ ترین و ابتدایی‌ ترین راه‌ های کسب موفقیت در رشته‌ های مختلف علمی است. رشته اقتصاد یا مجموعه علوم اقتصادی نیز از این قاعده مستثنی نیست. با توجه به اینکه متون اصلی رشته‌ های علوم اقتصادی به زبان انگلیسی است، بنابراین درک و فهم مطالب و واژه‌ های انگلیسی مختص این رشته به زبان فارسی برای دانشجویان، محققان و استادان فارسی زبان از اهمیت بالایی برخوردار است.

در این زمینه تاکنون کتب متعددی با عناوینی همچون فرهنگ علوم اقتصادی، واژه‌ نامه اقتصادی و فرهنگ واژگان اقتصاد نگاشته شده است، اما حجم واژگان آن جامع و کامل نبود و نیازمند بسط بیشتر، آن هم با ساختاری متفاوت بود. از این رو نیاز به نگارش کتاب «واژه‌ نامه تخصصی اقتصاد» با گستردگی و حجم واژگانی بیشتر همراه با ساختار کاربردی و متفاوت در زمینه مجموعه رشته‌ های علوم اقتصادی احساس شد.

کتاب «واژه‌ نامه تخصصی اقتصاد» در دو فصل کلی توسط نگارندگان آن به نگارش درآمده است؛ در فصل اول معانی فارسی واژه‌ های انگلیسی تخصصی در رشته اقتصاد به ترتیب حروف الفبای انگلیسی معرفی و جدول‌ بندی شده است که اصطلاحا به آن واژه‌ نامه گفته می‌ شود. در فصل دوم، تعدادی از واژگان مهم که مرتبط با حیطه دانش عمومی علاقه‌ مندان رشته اقتصاد است، به‌ طور گسترده‌ تر و جامع‌ تر تشریح و تعریف شده است که اصطلاحاً این بخش، «فرهنگ واژه‌ های منتخب» نامگذاری شده است.

هدف از نگارش این کتاب، آشنایی دانشجویان رشته‌ های مختلف علوم اقتصادی به ویژه در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و محققان رشته اقتصاد با واژگان تخصصی انگلیسی این رشته و درک و بیان این واژگان به زبان فارسی و نیز آشنایی کامل با پشتوانه و مفهوم برخی واژه‌ های منتخب این رشته تحصیلی است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط