بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

رسم شاعری: تدوین موضوعی بیانات آیت الله خامنه ای درباره شعر

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 89860 10003022
70,000 63,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

این کتاب در 12 سرفصل جداگانه، دیدگاه‌ها و آرای رهبر فرزانۀ انقلاب را دربارۀ شعر و شاعری با دوستداران و علاقه‌مندان این عرصه به اشتراک می‌گذارد. «کلیاتی دربارۀ شعر و شاعری»، «بایدهای شعر خوب»، «اهمیت شعر و کار ادبی تأثیرگذار»، «ارزیابی وضعیت شعر، از گذشته تا امروز»، «ارزیابی از وضعیت شعر انقلاب»، «راهکارهایی برای پیشبرد شعر انقلابی»، «شعر آیینی»، «دربارۀ شاعران»، «خاطرات و تجربیاتی از شعر»، « شعر و شهرها و استان‌های ایران» و «دربارۀ جریان‌ها و سبک‌ها و انواع ادبی» از جمله سرفصل‌های اصلی این کتاب است. همچنین دکتر محمدرضا سنگری و دکتر علیرضا قزوه برای این مجموعه مقدمه نوشته‌اند. وحیدزاده خود در بخش پایانی کتاب، به تبیین و تحلیل منظومۀ فکری مقام معظم رهبری در موضوع شعر و مقایسه آن با سایر نظریات و رویکردهای متداول در این زمینه پرداخته است.

نویسنده در مقدمه اثرش درباره ضرورت تدوین چنین اثری نوشته است: «اینجانب خود به یاد می‌آورم که مکرراً برای یافتن جمله‌ای از رهبر انقلاب در خصوص یکی از موضوعات مرتبط با شعر، ساعت‌ها ناگزیر به جستجو در سخنرانی‌های منتشرشدۀ ایشان شده بودم و در بیشتر مواقع نیز با اطلاع از وجود مطالب‌ بیشتر و مرتبط‌تر، ناخرسند از این کند و کاوها بیرون آمدم. همین درگیری با متن بیانات مستقیم و غیر مستقیم ایشان در زمینۀ شعر موجب گردید با مراجعه به چند تن از عزیزان و پژوهشگران متعهد و دغدغه‌مند ادبیات معاصر، ضمن طرح بحث، پیشنهاد خود را با ایشان مطرح سازم و انتظارم را به عنوان خواسته‌ای از سوی یکی از علاقه‌مندانِ شعر، با آن‌ها در میان گذارم. شگفت آن‌که هر بار با پیشآمد مانعی، مسئله بی‌نتیجه می‌ماند و گامی در این زمینه برداشته نمی‌شد؛ تا آنکه یک بار یکی از عزیزان با سؤالی مهم روبرویم ساخت و دلیل پیش‌قدم نشدن خودم را برای این کار جویا شد. تا چند روز به این سؤال می‌اندیشیدم و سعی می‌کردم برایش جواب‌ قانع‌کننده‌ای بیابم؛ اما پایان آن دلمشغولی منتج شد به عزمی راسخ و انگیزه‌ای جدی برای انجام این کار؛ در زمستان سال نود.»
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط