بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

سرگذشت حاجی بابای اصفهانی

ناشر امیرکبیر

نویسنده جیمز موریه

مترجم حبیب اصفهانی

ویراستار امیرحسین قانع

مقدمه نویس محمدعلی جمال زاده

تصحیح و تعلیق محمدعلی جمال زاده

سال نشر : 1398

تعداد صفحات : 432

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 90052 10003022
68,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

حاجی بابای افشار محصلی است که سفیر انگلیس او را به انگلستان فرستاد.پس از بازگشت به ایران طبیب عباس میرزا شد.آن طور که مشخص است حاجی بابا با وجود دشواری های فراوان به کمک سرگرد ساترلند در مطب پزشکی انگلیسی به عنوان کار آموز مشغول به کار شد و از این طریق تجربیاتی کسب کرد.در مجموع از سال 1811 تا 1819 م.در انگلستان اقامت داشت و پزشکی را به صورت تجربی آموخت.
انگلیسی ها وی را جزو ماموران خود به حساب می آورندو این حاجی بابا همانی است که جیمز موریه از آداب و اخلاقش برای نوشتن کتاب سرگذشت حاجی بابا الهام گرفت. او منشی سرهاردفورد جونز بود که مدت طولانی در ایران به سر بردو پس از بازگشت کتاب سرگذشت حاجی بابای اصفهانی را نوشت.
این داستان شرح احوال و سفرهای جوانی دلاک و جاه طلب از اهالی اصفهان است که برای دستیابی به ثروت و شهرت ماجراهای گوناگونی را از سر می گذراند.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط