بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

مقدمه ای بر ژنتیک باستان شناسی

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 90076 10003022
21,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

در این کتاب آزمایش های ژنتیک به مثابه یکی از راه هایی معرفی می شود که ممکن است به بعضی از مسائل باستان شناسی پاسخ دهد و به ارزیابی ها و راه های چاره جدیدی منجر شود. گذشته تکاملی انسان پازلی است با قطعات و تکه های بسیار جدا از هم، شامل فسیل های باقیمانده، مواد فرهنگی و اکنون هم ژنوم انسانی. لازم است که این تکه ها به هم متصل شده و نظریه های قابل قبولی را در مورد تاریخ انسان فراهم آورند. تکنولوژی و علوم امروزی تا آنجا پیشرفت کرده است که می توان آن را عصر ژنوم نامید. باید گفت که ژنوم، ابزاری فوق العاده مؤثر است که پازل مذکور را با دقت بیشتری مورد مشاهده قرار داده و نتایج قابل قبول تری در اختیار محققان قرار می دهد. مطالب این کتاب چنان ساده نوشته شده است که در فهم آن هیچ پیچیدگی و دانش زیست شناختی پیشرفته لازم نیست. مثال های متعددی نیز برای درک بهتر مطالب آورده شده است. همچنین نمونه ای از یک مطالعه موردی (سکانس DNA از اسکلت های دوره ایلام میانه) به منظور تشخیص هاپلو گروپی که اسکلت های نام برده شده به آن تعلق دارند در پایان کتاب آورده شده است و خوانندگان در این قسمت نتایج مباحث نظریه ای را در یک آزمایش عملی مشاهده خواهند نمود.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط