بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

قضا و قدر؛ ضابطه حرکت بر صراط مستقیم

ناشر : دفتر نشر معارف

تحقیق و تنظیم کتاب : مرکز نشر آثار و اندیشه های شهید دکتر دیالمه

سال نشر : 1400

تعداد صفحات : 60

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 90187 10003022
15,000 13,500 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

کتاب "قضا و قدر" از سری سخنرانی‌ های شهید دکتر عبدالحمید دیالمه با عنوان ضابطه حرکت بر صراط مستقیم است.

امام علی (ع) در نهج البلاغه حکمت 287 مسیر بحث در مورد قضا و قدر را تاریک و ناپایان می‌ داند. قضا و قدر از جمله مسائلی است که عدم درک و فهم عمیق آن باعث بروز اختلافات زیادی شده و انحرافات بی شماری را از صراط مستقیم به همراه داشته است.

شهید دکتر عبدالحمید دیالمه با استفاده از آیات و روایات متعدد و فراوان درباره قضا و قدر به زیبایی توانسته آن را روشن سازد. او در مجموعه سخرانی‌ های خود با عنوان ضابطه حرکت بر صراط مستقیم شناخت قضا و قدر را یکی از مهمترین ضابطه در این مسیر می‌ داند و آن را بر اساس دغدغه و فهم عمیقی که از مسائل دینی داشته بیان می‌ کند. دکتر دیالمه که در بحبوحه انقلاب حرکت و شتاب مردم در رشد سیاسی را نامتوازن با رشد گام به گام و کُند دینی آنها می‌ دید سیاستزگی را یکی از آسیب‌ های همین عدم توازن می‌ داند. لذا تمام تلاش خود را در تدوین مفاهیم صحیح دینی و نقد افکار و اندیشه‌ های التقاطی و انحرافی انجام می‌ دهد که کتاب قضا و قدر یکی از آن هاست که بعد از گذشت چهل سال از شهادتش هنوز این پیام‌ ها مورد نیاز نسل جوان امروز است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط