بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

آزادی چیست؟

ناشر : دفتر نشر معارف

تحقیق و تنظیم کتاب : مرکز نشر آثار و اندیشه های شهید دکتر دیالمه

سال نشر : 1400

تعداد صفحات : 60

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 90188 10003022
12,000 10,800 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

آزادی چیست؟ کتابی کوچک با محتوایی غنی و والاست. غنای آن نیز از دغدغه راستینی است که شهید دکتر عبدالحمید دیالمه در همان دوران بحبوحه انقلاب داشت و بر آن شده بود در مورد آن روشنگری کند.

دکتر دیالمه که رشد سیاسی مردم را نامتوازن با رشد دینی آن‌ ها می‌ دید به این بینش رسیده بود که عدم توازن این دو، مردم را دچار سیاستزدگی می‌ کند و به خاطر همین بر آن شد تا جایی که توان دارد و بر اساس محیطی که می‌ تواند تأثیر بگذارد و جامعه را به رشد دینی برساند.

بریده ای از کتاب:

«آن‌ ها می‌ گویند: «ما دو نوع آزادی داریم، یک نوع آزادی‌ هایی که حد و مرز ندارد و نوع دیگر آزادی‌ هایی که حد و مرز دارد.» می‌ پرسیم، آزادی‌ هایی که حد و مرز دارند کدامند؟ می‌ گویند: «همین لیبرالیسم»، البته شرح خواهم داد که این هم حد و مرز ندارد و این که می‌ بینید گاهی در صحبت‌ ها و سخنرانی‌ ها، می‌ گویند: «ما وقتی می‌ گوییم آزادی، نه به دلیل این که این آزادی حد نداشته باشد، بلکه ما برای آزادی حد و مرز قائلیم»، باید بررسی کنیم که آیا این حد و مرزی را که آنها می‌ گویند امکان تحقق دارد یا نه؟ منظورشان از حد چیست؟»
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط