loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

مهندس جهادی؛ قصه هایی از زندگی سنگرساز بی سنگر، سردار شهید حجت ملاآقایی

قصه فرماندهان دیار 15 خرداد؛ 3

ناشر رسول آفتاب

نویسنده عاطفه بخشایی

سال نشر : 1398

تعداد صفحات : 68

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 90343 10003022
20,000 18,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

در این کتاب قصه‌ هایی از زندگی سنگرساز بی‌ سنگر سردار شهید «حجت ملاآقایی» ارائه می‌ شود. شهید حجت در 28 بهمن‌ ماه سال 1338 در خانواده‌ ای متدین و مذهبی در شهر ری به دنیا آمد و از همان دوران کودکی توسط پدر و مادر با معارف ناب اهل‌ بیت (ع) آشنا شد. این آشنایی سبب شد تا حجت به سمت مداحی سوق پیدا کند و از همان دوران طفولیت به مداحی اهل‌ بیت عصمت و طهارت بپردازد. عشق و علاقه حجت به سید و سالار شهیدان بی‌ حد و حصر بود و سبب شد تا وی در شهر ری هیئت علی‌اصغر (ع) را راه‌ اندازی کند و تا زمانی که در شهرری بود این هیئت را پا بر جا نگه داشت.

با شروع جنگ تحمیلی در حالی که مشغول تحصیل در دانشگاه اراک بود، درس را رها کرد و به جبهه رفت و همواره دوست داشت در جنگ بدون اینکه شناخته بشود به مبارزه بپردازد، به همین خاطر مسئولیت فرماندهی جنگ را نمی‌پذیرفت. اما رشادت‌ های سردار ملاآقایی سرانجام وی را فرمانده گردان جهادگران رزمی کرد که نقش مؤثری در پیروزی‌ های رزمندگان در جبهه ایفا کرد. وی از ابتدای جنگ تحمیلی در جبهه حضور داشت تا اینکه سرانجام در آذرماه سال 1366 در شلمچه به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما