بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

سیره فراموش شده: روش های تبلیغ در مناطق مشترک شیعه و سنی

ناشر دارالاعلام لمدرسه اهل البیت (ع)

نویسنده محمد حاجی اسماعیلی

سال نشر : 1400

تعداد صفحات : 351

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 91062 10003022
قابل تهیه از مراکز پخش
75,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

کتاب حاضر درصدد پاسخ گویی به پنج سوال زیر است:

- اهل سنت که هستند، و باورهای فقهی و کلامی آنان چیست؟

- اهل تسنن ایران دارای چه ویژگی های سیاسی، فرهنگی و مذهبی هستند؟

- ضرورت و بایسته های حضورتبلیغی در مناطق مشترک بالاخص اهل تسنن چیست و به چه شکلی و شیوه ای باید باشد؟

- ویژگی های صنفی مخاطبین تبلیغ، در این مناطق چیست؟

- آیا نمونه و الگوی موفقی را برای این حوزه از فعالیت ها، می توان نام برد ومعرفی کرد؟

نویسنده در مقدمه کتاب در خصوص چرایی و هدف از تالیف کتاب، می گوید: «متاسفانه با توجه به ظرفیت های درخور تبلیغ در این عرصه و به رغم وجود منابع عظیم و ارزشمند قرآن و روایات، سند جامع و مکتوبی در زمینه بایسته ها و شیوه های تبلیغ در مناطق مشترک وجود ندارد. در این کتاب سعی کرده ایم ضمن ارائه شناخت نزدیک به واقع به مخاطبان مناطق مشترک، شیوه های تبلیغ در این مناطق را با استفاده از قرآن کریم و روایات ائمه مصداق یابی و تدوین کنیم تا مبلغان مکتب اهل بیت (ع) با معیار عمل قراردادن آن بتوانند ضمن ایفای رسالت تبلیغ، زمینه رشد و گرایش بیش از پیش مردم در این مسیر نورانی را فراهم آورند.»

این کتاب توانسته است برای اولین بار، به مساله تبلیغ و شیوه آن در مناطق مشترک، براساس ضوابط دینی بپردازد. بیان خاطرات مولف از تجربه چندین ساله حضور در مناطق مشترک، در نقاط مختلف مباحث کتاب از ویژگی هایی است که می توان برای این اثر ذکر کرد.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط