بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

ضحاک

ناشر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

نویسنده محمدرضا شمس

تصویرگر پیمان رحیمی زاده

سال نشر : 1398

تعداد صفحات : 76

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 91692 10003022
20,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

این کتاب بازنویسی خلاق از داستان ضحاک شاهنامه فردوسی است. پس از سرنگونی جمشید پادشاه ایرانی، ضحاک به یاری اهریمن پدرش مرداس را به قتل می رساند تا بر تخت شاهی بنشیند. ظلم و ستم او بر مردم و بی رحمی اش، با کشتار جوانان برای خوراندن مغز آنان به مارهای روییده بر شانه هایش به اوج خود می رسد. شبی ضحاک در خواب می بیند که جوانی با گرز به او حمله می کند. خوابگزاران تولد نوزادی را خبر می دهند که جای او را می گیرد. ضحاک فرمان کشتن همه ی نوزادان را می دهد.

فرانک نوزادش فریدون را دور از چشم سربازان ضحاک در کوهستان بزرگ می کند. فریدون در جوانی با کمک کاوه آهنگر که پسرانش قربانی مارهای ضحاک شده بودند، به کاخ ضحاک حمله می کند. او را دستگیر و در کوه البرز زندانی می کنند.

داستان با زبانی روان و ادبی برای مخاطب نوجوان روایت شده است. تصاویر با رنگ های تیره حال وهوای متن را به خوبی منتقل می کند.

کتاب معرفی خوب و شایسته ای از شاهنامه برای مخاطبان 16-12 سال است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط