بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

گزیده تفسیر کشف الاسرار و عده الابرار

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 91753 10003022
1,100 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

این کتاب مهمترین اثر ابوالفضل رشید الدین میبدی از دانشمندان بزرگ مذهبی و از پیروان «شافعی» در فقه است. تفسیر کشف الاسرار که بیانگر توان علمی و معنوی و ادبی میبدی می باشد در ده مجلّد به چاپ رسیده است. دستمایه میبدی برای تألیف این تفسیر عظیم، تفسیر بسیار مختصر و موجزی بود که خواجه عبدالله انصاری، دانشمند عارف و حنبلی مذهب، نوشته بود و میبدی نیز همچون انصاری در تفسیر خود سخنان مسجّع را به کار گرفت و در تنظیم مطالب و زبان ارائه آنها، نهایت ذوق و سلیقه را به خرج داد. از ویژگی های مهم این تفسیر گرانقدر می توان به ترجمه قرآن کریم به زبان فارسی روان و زیبا، بهره گیری از سخنان امام علی(ع) و فرزندان او در شرح و بیان آیات، شأ ن نزول آیات و طرح مسائل فقهی و کلامی، بحث های لغوی و صرفی و نحوی فراهم آوردن مجموعه ای از اصطلاحات عرفانی و شرح آنها، ارائه نمونه های عالی ادبی در فصاحت و بلاغت ادب فارسی و… اشاره کرد.
گزیدۀ تفسیر کشف الاسرار وعده الابرارازمجموعۀ گنجینۀ متون دینی و مقدمه ای است برای رجوع به منابع اصلی درحوزۀ تحقیقات علوم اسلامی.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط