بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

هفت دیار نیشابور

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 91826 10003022
4,600 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

نویسنده در این کتاب سرگذشت شهر نیشابور در طول تاریخ، دیدنی ها، دانشمندان، آثار باستانی و تاریخی آن و به طور کلی ویژگی های گوناگون تاریخی، طبیعی، علمی و هنری، عرفانی و معنوی آن را برای نوجوانان بیان می کند. این موضوعات در هفت فصل گنجانده شده اند. در فصل اول ویژگی های طبیعی. آثار تاریخی و پیشینه ی شهر ذکر می شود. در فصل دوم به شیوخ و عارفان نیشابوری و آثار آن ها پرداخته می شود. در فصل سوم با عنوان "دیار هنر و معماری"، "ویژگی های معماری و آثار باقی مانده چون مساجد، کاروانسراها، پل ها، و هم چنین اشیاء و ظروف تاریخی برشمرده می شود. فصل بعد به معرفی مقبره ی "امامزاده محمد محروق" و "امامزاده ابراهیم" اختصاص دارد. فصل پنجم به معرفی بزرگان ادب و دانش نیشابور اختصاص دارد. کسانی چون خیام، کابتی نیشابوری، ابوالفرج رونی، ادیب نیشابوری و... در این فصل معرفی می شوند.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط