بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

تاملاتی بر نسبت ساحت قدس، وجود و تاریخ - جلد دوم: گشودگی و فروبستگی به ساحت قدس

ناشر نقد فرهنگ

نویسنده بیژن عبدالکریمی

تحقیق و تنظیم کتاب سید محمدجواد میری

سال نشر : 1399

تعداد صفحات : 448

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 92638 10003022
90,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

اندیشیدن به نسبت میان ساحت قدس/ ذات حقیقت با عقلانیت جدید و متدولوژیسیسم (قول به اصالت روشِ) حاصل از آن و بحث از ناگشودگی و فروبستگی سنت تفکر متافیزیکی به طور کلی و عقلانیت جدید و روش تفکر علمی حاصل از آن به این ساحت، یکی دیگر از اصلی‌ ترین محورهای گفت‌ و گوها در این مجموعه است.
در این کتاب، به عنوان جلد دوم مجموعۀ سه‌ گانۀ تأملاتی بر نسبت ساحت قدس، وجود و تاریخ کوشش شده است تا نشان داده شود سوبژکتیویسم متافیزیکی جدید، وجود و ذات حقیقت به‌ منزلۀ آشکارگی را نااندیشیده باقی می‌ گذارد و این آشکارگی، یعنی آنچه خودِ تفکر، منطق، تجربه و مطابقت گزاره‌ ها با امر واقع را امکان‌ پذیر می‌ سازد، نمی‌ تواند تابعی از معیارهای منطقی و تجربی قرار گیرد. پرسش از وجود، و به تبع آن، ساحت قدس به‌ هیچ‌ وجه تفکری متافیزیکی و علمی نیست و راز وجود را نمی‌ توان به کمک تفکر منطقی و متافیزیکی به مثابه یک «مسأله» حل کرد. ساحت قدس، حوزۀ «راز»، «سرّ» یا «ساحت غیب‌ الغیوب»، یعنی ساحتی فرازبان، فرامقوله‌، فراروش و فرامنطقی است. نقد جریان به اصطلاح روشنفکری دینی، به‌ خصوص نقد آرای دکتر عبدالکریم سروش، بخش مهمی از این مجلد را تشکیل می‌ دهد.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما