بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

تاملاتی بر نسبت ساحت قدس، وجود و تاریخ - جلد سوم: ساحت قدس، جامعه و امر سیاسی

ناشر نقد فرهنگ

نویسنده بیژن عبدالکریمی

تحقیق و تنظیم کتاب سید محمدجواد میری

سال نشر : 1399

تعداد صفحات : 495

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 92640 10003022
100,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

این کتاب، به عنوان جلد سوم مجموعۀ سه‌ گانۀ تأملاتی بر نسبت ساحت قدس، وجود و تاریخ، گفت‌ و گوهایی در خصوص رابطۀ ساحت قدس، جامعه و امر سیاسی است.
در این مجموعه کوشش شده است حضور ساحت قدس در زیست‌ جهان اجتماعی و تاریخی ما و نیز امکان امر سیاسی، به معنای حس تعلق فرد به سرنوشت جامعه، در پرتو سیطرۀ نیهیلیسم، بسط اندیویدوآلیسم افراطی و اتمیزه شدن افراد جامعه در جهان پسامدرن مورد تأمل قرار گیرد. همچنین یکی از مهم‌ ترین مؤلفه‌ ها و شاخصه‌ های دوران مدرن غربی ظهور اومانیسم (بشربنیادی) و اراده‌ گرایی (ولونتاریسم) ای است که خود جلوه‌ ای از شدّت و حدّت یافتن همان «ارادۀ معطوف به قدرتِ» متافیزیکی است. ارادۀ معطوف به قدرت، ظهور و جلوۀ دیگری از نیهیلیسم، خودبنیادی بشر و بی‌ بنیادی اوست.
در مباحث این کتاب کوشش بر این است که با سوگردانی به سوی وجود فی‌‌ نفسه، که یگانه ساحت قدس است، در برابر امر سیاسیِ مبتنی بر ارادۀ معطوف به قدرت به امکان دیگری اندیشیده شود تا شاید در روزگار سیطرۀ نیهیلیسم و بحران معنا، و به تبع آن مرگ امر سیاسی و اضمحلال سیاست، افق تازه‌ ای برای حیات اجتماعی و امر سیاسی منکشف گردد. بر اساس این تفکر، هر گونه دَم‌ دستی تلقی کردن و شتاب‌ زدگی در ارائۀ راه‌ حل‌ های انقلابی برای برون‌ شد از جهان نیهیلیستیک کنونی، خود نوعی بشربنیادی، ولونتاریسم (اراده‌ گرایی) و حاصل همان ارادۀ معطوف به قدرتی است که عین نیهیلیسم و بنیاد آن است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما