بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

هم‌ رقابتی؛ راهبرد نوین روابط بین بنگاهی

ناشر دانشگاه امام صادق (ع)

نویسنده مرتضی سلطانی | علی اشرف احمدیان

سال نشر : 1400

تعداد صفحات : 318

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 92736 10003022
70,000 66,500 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

هم‌ رقابتی به‌ عنوان یک رابطه پویا و متناقض، زمانی رخ می‌ دهد که دو بنگاه در برخی از حلقه‌ های زنجیره ارزش، همکاری و در سایر زمینه‌ ها با هم رقابت می‌ کنند؛ در فرایندهای نزدیک به مشتری رقابت و در فرایندهای دور از مشتری همکاری می‌ کنند؛ در توسعه بازار صنعت همکاری و در کسب سهم بیشتری از بازار توسعه‌ یافته، رقابت می‌ کنند؛ به‌ منظور دستیابی به مزیت رقابتی همکاری و برای تحقق اهداف رقابتی رقابت می‌ کنند.

پیش از آنکه هم‌ رقابتی به‌ عنوان نوعی راهبرد کسب‌ و کار، به منصه ظهور برسد، رقابت و همکاری به شکل سنتی و جدا از یکدیگر برای توصیف روابط بین بنگاه‌ ها، به کار گرفته می‌ شدند. البته هر دو دیدگاه رقابت و همکاری دارای محدودیت‌ هایی هستند و نمی‌ توانند تصویری کامل و واقعی از وابستگی‌ های متقابل میان دو بنگاه را ارائه کنند.

اهمیت شناسایی راهبردهای نوین روابط بین‌ بنگاهی، رشد چشمگیر پژوهش‌ های اخیر و نیز سابقه انجام چندین پژوهش نظری و میدانی از سوی نویسندگان و احساس نیاز به وجود اثری جامع در این زمینه، ما را به سمت تألیف این کتاب، هدایت کرد.

امیدواریم کتاب حاضر علاوه بر گشودن پنجره‌ ای جدید در حوزه پژوهشی راهبردهای روابط بین‌ بنگاهی برای دانشگاهیان، سیاست‌ گذاران و مدیران کسب‌ و کارهای کشور مفید و مثمر ثمر باشد.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما