بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

حسین بن علی در افق معاصرت - جلد اول: بازتفسیر سنت عاشورایی به منزله تبلور روح اسلام ایرانی

ناشر نقد فرهنگ

نویسنده بیژن عبدالکریمی | معصومه بوذری

سال نشر : 1400

تعداد صفحات : 264

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 92897 10003022
70,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

شخصیت، شیوۀ زیست و شهادت حسین‌ بن‌ علی، یکی از حماسی‌ ترین و انسانی‌ ترین رویدادهای تاریخ بشری و هستۀ مرکزی مذهب شیعی و این مذهب تبلور روح قوم ایرانی است و سنت شعائر عاشورایی یکی از شاخص‌ ترین نمادهای فرهنگی هویت شیعی‌_ ایرانی است.
متأسفانه به‌ دنبال بسط عقلانیت جدید و سیطرۀ نیهیلیسم جهانی در سراسر کرۀ زمین، پیوند جوانان و نسل‌ های جدید با همۀ سنن و مآثر تاریخی ماقبل مدرن منقطع گشته، حتی این انقطاع به نوعی بیگانگی و بدتر از آن به نوعی نفرت و خودبیزاری از فرهنگ و هویت تاریخی خویشتن تبدیل گردیده است. از سوی دیگر، به دلیل ظهور فضای پسامدرن و تضعیف شدن مرجعیت بسیاری از نهادهای سنتی و نیز به جهت ناتوانی این نهادها در بازترجمان تفکر و ارزش‌ های مستتر در سنن ماقبل مدرن به زبان معاصرت و طرح ارزش‌ های والای عالم سنت در افق معاصرت، نیهیلیسم روزگار ما چهره‌ ای غم‌ انگیزتر و وحشت‌ انگیزتر به خود گرفته است.

این کتاب کوششی اندک برای گام نهادن در مسیری بسیار بزرگ، یعنی گشودن مسیر تازه‌ ای برای اندیشیدن به همۀ ارزش‌ های والای عالم سنت، به‌ خصوص میراث بزرگ فرهنگ شیعی و سنت عاشورایی در افق تفکر انسان معاصر است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما