بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

حسین بن علی در افق معاصرت - جلد دوم: بازخوانی انتقادی «حسین وارث آدم»

ناشر نقد فرهنگ

نویسنده سید محمدجواد میری | زینب شریعت نیا

سال نشر : 1400

تعداد صفحات : 152

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 92906 10003022
40,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

حادثۀ کربلا و سنت عاشورایی یکی از آن اموری است که همگان می‌ پندارند آن را می‌ شناسند و با آن آشنا هستند، اما واقعیت این است که فرهنگ عاشورا یکی از غایب‌ ترین پدیده‌ ها در حیات ماست که برای فهم آن نیازمند «آشنایی‌ زدایی» به معنای عمیق کلمه هستیم. ولی این آشنایی‌ زدایی امر خطیری است و مهم‌ تر از آن، یافتن پاسخ این پرسش است: آشنایی‌ زدایی از مأنوس‌ ترین امور چگونه امکان‌ پذیر خواهد بود؟
حسین وارث آدم، اثر ماندگار علی شریعتی، یکی از مهم‌ ترین تلاش‌ های نظری و ادبی در جهت به افق معاصرت آوردن واقعهٔ عاشورای حسینی در روزگار ماست. شریعتی را بی‌ تردید باید یکی از کلاسیک‌ های جامعه‌ شناسی، لااقل در افق تاریخی خودمان، تلقی کرد.

در این کتاب کوشش شده است اثر ماندگار این جامعه‌ شناس و متفکر اثرگذار ایرانی مورد خوانش و بازخوانی انتقادی قرار گیرد. در این اثر برخی از متفکران و صاحب‌ نظران معاصر از منظرهای گوناگون روایت شریعتی از حسین‌ بن‌ علی در کتاب حسین وارث آدم و ارتباط آن با زیست‌ جهان کنونی ما را مورد تأمل قرار داده‌ اند.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما