بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

شهادت نامه حسین (ع) و شهیدان کربلا

بر اساس کهن ترین منابع

ناشر به نشر (انتشارات آستان قدس رضوی)

نویسنده محمدهادی زاهدی

سال نشر : 1400

تعداد صفحات : 230

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 92930 10003022
قابل تهیه از مراکز پخش
38,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

محمدهادی زاهدی نویسنده این اثر در این کتاب سیر تاریخی نهضت حسینی بر مبنای 10 منبع کهن (کهن‌ ترین منابعی که روایت کربلا را داشته‌ اند) از آغاز ماجرای خلافت یزید و قیام و حرکت حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) را عنوان کرده است.
زاهدی با آوردن 109 عنوان رویدادهای قیام حضرت امام حسین (ع) را با استفاده از منابع 10 گانه، همراه با توضیحات مفید در پانوشت صفحات ذکر کرده است، مشابه این اثر که سیر حرکت قیام عاشورا را نگاشته باشد فراوان است، اما امتیاز این اثر تکیه بر قدیمی‌ ترین منابع است که مجالی فراهم می‌ آود تا شباهتها و تفاوتهای مقاتل را دریابیم و کاستی‌ ها روشن شود.
در این اثر کوشش شده است متون عربی با اعراب گذاری به خوانندگان تقدیم شود تا به خوانش آن کمک کرده باشد و ضبط اسامی و اماکن با اعراب در اختیار خواننده قرار گیرد و برای این کار از کتابهایی مانند تاج العروس و قاموس و امثال آن استفاده شده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما