بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

درخت طوبی: تبارنامه سادات در متون کهن - جلد اول

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 93261 10003022
10,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

این کتاب برگرفته از کتاب المجدی فی انساب الطالبیین نوشته نجم الدین ابن الحسن علی بن محمد علوی است.

نسب‌ شناسی از شاخه‌ های علم تاریخ است که اشخاص را از راه پدران یا وابستگی‌ های ایلی شان معرفی می‌ کند، این دانش تاکنون به دو صورت مشجر (از نوادگان به نیاکان) و مبسوط (از نیاکان به نوادگان) ارائه شده و ملت‌ های گذشته با آن آشنا بوده‌ اند و ساکنان حجاز در دوره جاهلیت به حفظ انساب نیاکان خود اهمیت می‌ داده‌ اند، آنان همه ساله در ایام حج وقتی از مناسک آن فارغ می‌ شدند، در بازار حضور می‌ یافتند و نسب خود را به حاضران عرضه می‌ کردند، چنان‌ که آیه شریفه 200 در سوره مبارکه بقره به این نکته اشاره دارد، بدین سان هر فرد با انسابش شناخته می‌ شد یا او را به شهر و حرفه‌ اش نسب می‌ دادند.

با توجه به شبهاتی که علیه تشیع صورت می‌ گیرد، توجه و اهتمام مردم به مذهب تشیع و به ویژه سادات بیشتر می‌ شود.
چاپ و انتشار کتاب «درخت طوبی» با موضوع تبارنامه سادات در متون کهن، در آشنایی و همبستگی هر چه بیشتر با سادات بسیار موثر خواهد بود.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما