بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

ارزشیابی سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران

ناشر پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی

نویسنده امیرمحمد حاجی یوسفی

سال نشر : 1400

تعداد صفحات : 416

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 93534 10003022
85,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

سیاست خارجی به معنای استفاده از استراتژی‌ها و ابزارها برای دستیابی به اهداف مد نظر در عرصه بین‌المللی است. ادبیات نسبتاً گسترده‌ای در باب سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران در سال‌های گذشته تولید شده است، اما در این ادبیات جای پژوهش‌های ارزشیابانه خالی است. شاید یک دلیل این بوده که چون ارزشیابی معمولاً ارزش‌محور است و محافل آکادمیک تلاش دارند تلاش علمی دور از قضاوت ارزشی داشته باشند. شاید دلیل دیگر نگرانی از عواقب ارزشیابی سیاست خارجی بوده؛ چون معمولاً ارزشیابی می‌تواند مورد خوشایند دست‌اندرکاران سیاست خارجی قرار نگیرد. دلیل دیگر اینکه ارزشیابی سیاستی و ادبیات آن از غنای زیادی برخوردار نیست. ازاین‌رو کتاب حاضر به مبحث ارزشیابی سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران ورود کرده و سعی می‌کند به صورت علمی و با تعیین برخی شاخصه‌ها و معیارها به حوزه ارزشیابی سیاست خارجی ج. ا. ایران به صورتی نظام‌مند، قابل آزمون و مبتنی بر پژوهش مساعدت نماید.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما