بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

مصباح السالکین لنهج‌ البلاغه من کلام امیرالمومنین (ع) - جلد سوم

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 93541 10003022
12,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

این کتاب شرح خطبه‌ ها، نامه‌ها و کلمات قصار امام علی(ع) در نهج‌البلاغه است.

در این مجموعه سعی شده است از منظری ادبی و روایی به شرح مفاد سخنان امام علی در نهج‌البلاغه پرداخته شده و مفردات مهم مندرج در این سخنان و مباحث اخلاقی، اعتقادی و اجتماعی آن، مورد شرح و بررسی قرار بیان شده است.

در این مجلد به برخی دیگر از خطبه‌های امام علی در زمینه برخی از حوادث دوران امامت ایشان و برخی از مسایل اخلاقی، اعتقادی و اجتماعی اشاره شده و سخنان آن امام در این موضوعات مورد شرح و بررسی قرار گرفته است.
در همین راستا نویسنده به تبیین دیدگاه امام علی در مورد خوارج نهروان، معاویة بن ابی‌سفیان، بیان اوصاف اصحاب امام علی از زبان ایشان در جهاد و مقاتله با ایشان همراهی کردند، زهد و پارسایی در دنیا، اوصاف کوفه و مردم آن از زبان امام علی، بیان برخی از صفات خدا، نظر ایشان در مورد قتال با اهل شام، تحذیر از دنیاطلبی، تشویق به انجام اعمال صالح، مذمت دنیا و طالبان آن، سفارش مکرر آن امام نسبت به رعایت تقوا، بیان برخی از صفات و اسماء الهی، صفات متقین و فاسقان، اوصاف ‌پیامبر اسلام(ص) و برخی از مواعظ اخلاقی آن امام پرداخته است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما