بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

مصباح السالکین لنهج‌ البلاغه من کلام امیرالمومنین (ع) - جلد چهارم

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 93542 10003022
12,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

این کتاب شرح خطبه‌ ها، نامه‌ ها و کلمات قصار امام علی(ع) در نهج‌البلاغه است.

در این مجموعه سعی شده است از منظری ادبی و روایی به شرح مفاد سخنان امام علی در نهج‌البلاغه پرداخته شده و مفردات مهم مندرج در این سخنان و مباحث اخلاقی، اعتقادی و اجتماعی آن، مورد شرح و بررسی قرار بیان شده است.

در این مجلد از مجموعه حاضر نیز برخی از سخنان امام علی در موضوعاتی مانند حوادث دوران حیات ایشان و نیز مسایل اخلاقی و اعتقادی مورد شرح و بررسی قرار گرفته است. مباحثی مانند: اهمیت و آثار زهد و پارسایی در دنیا، فضایل رسول خدا(ص)، فضایل اهل‌بیت(ع)، شرح برخی از مسایل مربوط به قیامت و حساب و کتاب سنگین مربوط به آن، احوال مردم در قیامت، اوصاف دنیا و مذمت آن، مذمت دنیاطلبان، اشاره به برخی از ظلم‌های بنی‌امیه، فضیلت قرآن کریم، مذمت اهل صفین و خوارج، نهی کردن از برخی صفات اخلاقی، تشویق کردن اصحاب برای مقاتله در راه خدا توسط آن امام در مواقع مختلف و مواضع ایشان در قبال برخی از فتنه‌های بنی‌امیه و خوارج از اصلی‌ترین مندرجات این نوشتار است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما