loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

راز هستی؛ سیری در رستاخیز پایانی جهان و سرنوشت نهایی انسان بر اساس آیات قرآن و روایات

ناشر دفتر نشر فرهنگ اسلامی

نویسنده ابراهیم کلانتری

سال نشر : 1400

تعداد صفحات : 272

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 93618 10003022
54,000 51,300 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

مولف «راز هستی» به برخی یافته‌های علمی دانشمندان فضایی در تشریح بزرگی و عظمت جهان هستی و کهکشان‌ها استناد کرده و یادآور می‌شود هستی تنها در جهان ماده و حواس ما خلاصه نمی‌شود و فراتر از آن موجودات و جهان‌های دیگری نیز وجود دارند که به کلی از قلمرو حواس ما خارج و واقعیت‌هایی فرامادی هستند. او سپس می‌گوید ابزار شناخت و آگاهی ما از جهان و موجودات، حواس و عقل است و فراتر از این، راهی برای شناخت بیشتر جهان وجود ندارد و با محدودیت‌هایی که در استنتاج‌های عقلی وجود دارد نمی‌توانیم به شناخت صحیح و کاملی از جهان فرامادی دست پیدا کنیم.

کتاب پیش‌ رو سه فصل اصلی دارد که به‌ترتیب عبارت‌اند از: «مقدمات ضروری بحث»، «گذرگاه‌های انسان در مسیر رسیدن به جهان آخرت و زندگی ابدی» و «زندگی جاودانه اُخروی». فصل اول کتاب دربردارنده مباحثی درباره «جایگاه آخرت و معاد در جهان‌شناسی قرآن»، «پیشینه اعتقاد به معاد و جهان آخرت»، «اهمیت شناخت آخرت در زندگی این‌جهانی انسان» و «براهین اثبات ضرورت معاد و زندگی اخروی» است. فصل دوم هم شش بحث اصلی با عناوین «گذرگاه دنیا»، «گذرگاه مرگ»، «گذرگاه برزخ»، «صورت‌هایی که همراه انسان وارد برزخ می‌شود»، «آگاه‌شدن اهل برزخ از وضعیت خانواده خود» و «برخوردار شدن اهل برزخ از حسنات دنیا» را شامل می‌شود.

زیارت قبور مومنان موجب انس و شادی آن‌ها در برزخ می‌شود. بنا به نقل کلینی، اسحاق ابن عمار از امام موسی کاظم (ع) این‌گونه روایت می‌کند: «از امام (ع) پرسیدم: آیا مومنی که از دنیا رفته از افرادی که قبرش را زیارت می‌کنند، آگاه می‌شود؟ امام (ع) فرمود: آری، تا آن‌زمان که آنان در کنار قبرش حضور دارند با آن‌ها انس می‌گیرد، اما آن‌گاه که از آن‌جا می‌روند، گرفتار وحشت می‌شود.»

امیرالمومنین علی (ع) می‌فرماید: «مردگان خود را زیارت کنید، آنان با زیارت شما خوشحال می‌شوند. باید هرکدام از شما حاجتش را نزد قبر پدر و مادرش درخواست کند، به همراه دعایی که برای آنان می‌کند.»
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما