loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

همراهی خون و خدا: شیعیان ترکیه پس از انقلاب اسلامی ایران

ناشر دانشگاه امام صادق (ع)

نویسنده رامین مددلو

سال نشر : 1400

تعداد صفحات : 292

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 93643 10003022
65,000 61,750 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

شاید سخنی جانب‌ دارانه بنظر برسد اما، آینده افکار در ترکیه متعلق به قشر دین‌ دار است. قشری که دنبال حرفی نو است نه تقلید صرف؛ نه بی‌توجه به زمینی که پایش بر روی آن است.
انقلاب اسلامی ایران، لرزه ای در منطقه بود که در نیرومند سازی، بارورسازی و مسیرگشایی اسلام گرایی ترکی، تأثیر بسزایی داشت.

پژوهش حاضر در جستجوی ارتباطی از نوع نزدیک میان انقلاب اسلامی و جامعه ترکیه است که از همسایگی فراتر رفته و نوعی از برادری را رقم زده و این ارتباط از ارتباط های عصر صفوی و علوی و ترک و قبرس شمالی جداست و در واقع به دنبال یافتن یک هویت در میان اقلیت های ترکیه (شیعیان آذری) با انقلاب اسلامی ایران است.

انتشار کتاب حاضر، نتیجه یک فرصت مطالعاتی برای مولف و زندگی کوتاه در میان شیعیان آذری ترکیه است که با حمایت مرکز رشد دانشگاه امام صادق علیه السلام و به یاری انجمن تحقیقات و همیاری های اجتماعی تایدر در ترکیه به سرانجام رسیده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما