loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

تشیع علوی و تشیع صفوی

مجموعه آثار 9

ناشر سپیده باوران

نویسنده علی شریعتی

تحقیق و تنظیم کتاب محمدکاظم کاظمی

سال نشر : 1395

تعداد صفحات : 296

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 94599 10003022
احتمال تاخیر در تهیه
48,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

وقتی دکتر علی شریعتی در سال 1350 مفهوم «تشیع علوی و تشیع صفوی» را مطرح کرد، بسیاری از متفکرانی که تا آن تاریخ، شیعه را واحدی منسجم تصور می‌کردند، دچار اضطراب‌های احساسی و فکری شدیدی شدند. هرچند شیعه در طول تاریخ، تجربۀ شکاف‌های فرقه‌ای چندی را پشت سر گذاشته بود، گویا هیچ‌کدام از آن‌ها نتوانسته بود بدنۀ اصلی تفکر شیعه را تا این اندازه مشوش کند.

در حقیقت دکتر با نگاه نافذ و ذهن مفهوم‌ساز خود از کشف گسلی بزرگ در عمق تفکر شیعه خبر داده بود. این نظریه، شبکه‌ای از مفاهیم موازی مانند «سنی نبوی و سنی اموی» را نیز با خود آورد که هرکدام، انحراف‌هایی را در متن جامعۀ اسلامی برملا می‌کرد و نشانه می‌گرفت.
در این زمینه هنوز حرف‌های بسیاری برای گفتن هست و در واقع «تشیع علوی و تشیع صفوی» از مهم‌ترین مفاهیم برساختۀ دکتر شریعتی است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما