loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

راز ماندگاری فرهنگ عاشورا

ناشر بوستان کتاب قم

نویسنده سید عباس اسلامی ‌کاشانی

سال نشر : 1400

تعداد صفحات : 386

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 95266 10003022
100,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

این کتاب در سه بخش و هر بخش در چند فصل تنظیم شده است. «فرهنگ عاشورا؛ راز ماندگاری»، «دلایل عینیت حق و فضیلت در عاشورا»، «تعظیم شعائر حسینی»، «بررسی و تحلیل علمی زیارت از دیدگاه علما و فلاسفه و احادیث»، «علت بوسیدن ضریح و نزدیک شدن شیعیان به آن»، «علت رو به قبر و پشت به قبله کردن در هنگام زیارت معصوم (ع)»، «فضایل، آثار و برکات زیارت قبر «امام حسین (ع)»»، «فضایل مرقد مطهر و شباهت بین زندگانی «امام حسین (ع)» و کعبه معظمه» و «زیارت «امام حسین (ع)» از منظر خداوند و ائمه (ع) و فرشتگان» از جمله عناوین مباحث مطرح شده در این اثر است.

کتاب حاضر با هدف معرفی فضیلت‌ها و بیان بلندای وجود «امام حسین (ع)»، ابعاد شخصیتی آن حضرت (ع) را از منظر حیات عارفانه ایشان بررسی می‌کند.

آیت الله سید عباس اسلامی کاشانی در مقدمه کتاب نوشته است «اثر حاضر، با تحلیلی فلسفی، زبانی هموار و مستند به منابع معتبر و شناسایی تمامی ابعاد و امتیاز‌های زندگی «امام حسین (ع)»، پرده از راز دیرینه ماندگاری فرهنگ عاشورا بر می‌گیرد و نشان می‌دهد آن هنگام که ستم پیشگی، مردم زمان را به ستوه می‌آورد، اویی که با جهاد انفسی و آفاقی خویش برای رضای حق و خدمت به خلق، خویشتنِ خویش را وقف خدمت به مردمان ستم دیده از جور جائران می‌کند و برای بذل جان خود، هیچ مصلحتی را بالاتر از آن نمی‌بیند، خود، منش و حرکت اش را چونان فرهنگی، ماندگار می‌سازد.»
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما