loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

نسبت دین و اخلاق

ناشر سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی

نویسنده حسن معلمی

سال نشر : 1400

تعداد صفحات : 204

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 95830 10003022
42,000 37,800 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

کتاب حاضر، به نسبت میان دین و اخلاق پرداخته است، از اقسام و انواع ارتباط آنچه مورد تاکید نوشتار حاضر است، ارتباط ابتنائی و معیاری است. از این حیث می توان این اثر را تحقیقی تازه به شمار آورد.

مولف در این تحقیق تلاش کرده است نشان دهد دین به معنای آنچه از عقل و نقل به دست می آید شامل اخلاق نیز می گرددو دین، دین و مبنای اخلاق خواهد بود و به معنای آنچه از کتاب و سنت به دست می آید، با اخلاق در بخش هایی متحد و در بخش هایی کمال تعامل را داراست و معیار این هماهنگی نیز عقل قطعی است.

دین با مطرح کردن معاد و موضوع پاداش و جزاء حتی در مواردی که هیچ کس از عمل خوب یا بد شخص مطلع نیست، ضمانتی بزرگ برای اجرای قواعد اخلاقی برای افراد فارهم می‌کند؛ زیرا خیلی از انسان‌ها در اثر عدم تربیت صحیح، در مواردی به قواعد اخلاقی عمل نمی‌کنند، ایمان به معاد انگیزه بزرگی جهت حرکت به سمت فعل اخلاقی است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما