loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

اخلاق اطلاعات: مبادی و مسائل

Information Ethics: Principles and Issues

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 96124 10003022
احتمال تاخیر در تهیه
90,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

در کتاب اخلاق اطلاعات عموم مفاهیم این قلمرو معرفی و تحلیل شده است. در فصل اول نظریه‌های اطلاعات از دو منظر آفاقی و انفسی بررسی شده و سعی شده است مهمترین نظریه‌ها و تعاریف عینیت‌گرا و ذهنیت‌گرا از اطلاعات، مانند نظریات ریاضیاتی، سیبرنتیکی، ارتباطاتی، فیزیکی، نشانه‌ای، و سندی مرور و نقد شود. در فصل دوم مبادی اخلاق اطلاعات از مناظر فلسفی، تاریخی، جامعه‌شناختی، پدیدارشناختی و روان‌شناختی مطالعه شده‌اند و خاستگاه فلسفی نظریات این حوزه کاوش شده است. در فصل آخر، مهم‌ترین مسائل اخلاق اطلاعات همچون مالکیت فکری، سانسور و کنترل محتوا، حریم خصوصی، پژوهش‌های اینترنتی، رسانه‌های الکترونیک، پایش، طراحی الگوریتم‌ها، موتورهای جستجو، بهینه‌سازی سایت، شبکه‌های اجتماعی، و کلان‌داده‌ها به تفصیل تحلیل شده‌اند. این کتاب برای آموزش درس مبانی اخلاق حرفه‌ای در رشته علم اطلاعات و دانش‌شناسی نگاشته شده است و برای آموزش درس اخلاق رسانه در رشتههای مطالعات ارتباطی و دین و رسانه، و درس فلسفه و اخلاق فنّاوری در رشته تکنولوژی آموزشی نیز مفید است. با این حال، کتاب حاضر را می‌توان برای همه دروسی که به نوعی مربوط به اخلاق حرفه‌ای در محیط‌های فنّاورانه‌اند مورد استفاده قرار داد. از ویژگی‌های مهم این کتاب، نگاه تاریخی و پارادایمی به مفاهیم اطلاعاتی و اخلاقی است و تعمق در باب مباحث این کتاب به عموم دانشجویان و پژوهشگران توصیه می‌شود.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما