loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

اینترنت با مغز های ما چه می کند؟

ناشر کتابستان معرفت

نویسنده نیکلاس کار

مترجم عابده میرزایی

سال نشر : 1400

تعداد صفحات : 288

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 96359 10003022
75,000 67,500 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

آیا گوگل ما را به سخره گرفته است؟

این همان سوالی است که نیکولاس کار در داستانی در مجله آتلانتیک مطرح کرد. در واقع این سوال تلنگری بود از نگرانی او درباره اینکه چطور اینترنت ما را تغییر می دهد؛

در حقیقت او با این سوال، یکی از مهم ترین موضوعات دنیای امروز ما را شکل داد؛ «آیا همان طور که از سخاوت اطلاعات اینترنت بهره مند می شویم توانایی مان را هم برای خواندن و فکر کردن عمیق از دست می دهیم؟»

نیکولاس کار در این کتاب، این سوال بحث برانگیز را به پژوهشی دندان شکن درباره پیامدهای فرهنگی و ذهنی اینترنت ارائه کرده است.او در ابتدا شرح می دهدکه چگونه ذهن انسان در طی قرن ها با ابزارهای ذهنی مانند ابداع حروف الفبا،نقشه ها، صنعت چاپ، ساعت و کامپیوتر شکل گرفته است، او به شرح پژوهش هایی درباره علوم اعصاب می پردازد و اسنادی درباره آن ارائه می دهد. در واقع همان طور که مدارک علمی و تاریخی نشان می دهد، ذهن ما با واکنش به تجربه هایی که در طول زندگی داریم، تغییر می کند. بنابراین فناوری که ازآن برای یافتن، ذخیره و اشتراک گذاری اطلاعات استفاده می کنیم میتواند مسیرهای ارتباطی عصبی ذهن ما را بهتر کند.

نیکولاس کار در این کتاب به بررسی تأثیرات اینترنت بر مغز و انتقال دهنده های عصبی می پردازد.تحلیل های او متشکل از پیشرفت های علوم اعصاب و دیگر پژوهش های بی نظیر او درباره تاثیرات اینترنت بر اعصاب ما با این دادخواهی انسانی نتیجه گیری می شودکه باید بین تعامل های انسان و رایانه تعادل برقرار کرد.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما