loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

نوجوان و تفکر انتقادی: ارزیابی داستان های نوجوانان از منظر تفکر انتقادی

ناشر پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات

نویسنده زهره سعیدی

سال نشر : 1400

تعداد صفحات : 164

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 97390 10003022
احتمال تاخیر در تهیه
43,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

این کتاب در دو بخش و 6 فصل تنظیم شده است. بخش اول به مباحث نظری پیرامون تفکر انتقادی و بخش دوم به ارزیابیِ داستان‌ها مبتنی بر مباحث بخش اول اختصاص یافته است. نویسنده در بخش پیشگفتار به نقاط ضعف نظام آموزشی در اطاعت‌پذیری و سرکوبگری روحیه پرسشگری و خلاقانه کودکان و نوجوانان اشاره و سپس پیشنهادهایی برای اصلاح آن با تأکید بر ضرورت تفکرورزی ارائه کرده است.

در فصل اول به‌تفصیل راجع‌به تفکر انتقادی و تعاریفی که از آن عرضه شده، بحث شده است. در این فصل راجع‌به محتوای داستان‌های فکری و اهمیت و ظرفیت آن‌ها در آموزش تفکر انتقادی نیز مطالبی عرضه شده است. در فصل دوم، درخصوص برنامه‌ای به نام فلسفه برای کودکان صحبت شده که وظیفة خود را عرضة داستان‌هایی برخوردار از محتوای فکری‌فلسفی تعریف کرده است. علاوه بر این، نشان داده شده که تفکرورزی و فراگیری مهارت‌های فکری، پیش‌نیاز اخلاق‌گرایی و مسئولیت‌پذیری هستند.

در فصل سوم بر اساس تعاریفی که از تفکر انتقادی و مؤلفه‌های آن عرضه شده، معیارهایی برای ارزیابی داستان‌های منتخب استخراج شده است. آنگاه در فصل چهارم، پنجم و ششم، پس از معرفی داستان‌ها و بیان خلاصه‌ای از آن‌ها، بر اساس معیارهای ارائه‌شده، به بررسی و ارزیابی داستان‌ها در سه گرایش رسمی، نخبه‌گرا و پرفروش پرداخته شده و نتیجه ارائه شده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما