loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

داعشی‌ ها چگونه می‌اندیشند؟: واکاوی بنیادهای نظری و اجتماعی افراط‌ گرایی در اندیشه وهابیت

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 99047 10003022
110,000 104,500 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

بعد از آنکه دیدم مردم، دین خود را خرید و فروش می‌کنند، به این نظر سوق پیدا کردم که نسبت به وضع پیش آمده بانگ برآورم… این دم فرو بستن و سکوت طولانی نسبت به خودبزرگ‌بینی بسیاری از عالمان حاضر در کشور عربستان به امید هدایتشان بدون فایده خواهد بود… این کتاب، اجمالی است از معانی و تعاریف مفهوم علماء و تطبیق آن بر عالمان کشور عربستان سعودی و اینکه آیا تعاریف عالم و فقیه بر آن‌ها صدق می‌کند یا خیر؟! سپس در ادامه با ذکر نمونه‌هایی از فتاوی و آراء ایشان سعی در نقد منصفانه این آراء و فتاوی داریم.”

اثر حاضر، حاصل پژوهش یکی از متفکران معاصر اهل سنت حسن بن فرحان مالکی است که سال‌ها در کشور عربستان سعودی زندگی کرده، و در مورد ریشه‌های فکری و عقیدتی پیدایش داعش به‌عنوان یک تفکر افراطی خطرساز در منطقه خاورمیانه نگاشته شده و خوانش و پژوهشی بنیادی است با رویکردی میدانی در مورد ریشه‌های پیدایش عقاید افراطی در بخشی از جهان اسلام در دوره معاصر. بازخوانی و نقد باورهای مسلّم وهابیت، مولف کتاب را در ردیف نویسندگان پرحاشیه و بحث‌برانگیز سعودی قرار داده و مخالفت‌های جدی وهابیان را در پی داشته است.

پرداختن به بررسی آراء علماء وهابیت و افراط‌گرایی این گروه که با انحراف از بنیادهای اخلاقی و معرفتی دین اسلام و آموزه‌های کریمانه نبوی، نقش مهمی در شکل‌گیری پدیده افراط و گروه‌های افراط‌گرایی همچون داعش داشته‌اند از اهداف کتاب است.

ساختار کتاب اینگونه است که در ابتدا نظریات منشأ کنش، مفهوم امنیت، اطلاعات، کنش و افراط بررسی شده است. سپس در فصل دوم به منابع مالی تروریسم پرداخته و در فصل سوم اثر به ترجمه کتاب جذور الداعش پرداخته شده است. به جای ترجمه تحت‌الفظی همه متن، از ترجمه مفهومی و ارتباطی استفاده شده و در قالب فصول و پاورقی‌ها چهارجوب نظری و محتوایی بحث نیز از عمق بیشتری برخوردار شده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما