loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

بازگشت به رام الله

ناشر کتابستان معرفت

نویسنده مرید برغوثی

مترجم هاجر زمانی

سال نشر : 1401

تعداد صفحات : 216

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 99394 10003022
88,000 79,200 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

کتاب حاضر، داستان بازگشت به رام‌الله در سپتامبر 1996 را به تصویر می‌کشد؛ آن هم پس از گذراندن سال‌های طولانی غربت و دوری از وطن؛
بازگشتی که آمیزه‌ای از احساس شادی، پشیمانی، اندوه، شگفتی، خشم و... است.

کتاب بازگشت به رام الله، را مرید برغوثی که شاعر توانمند فلسطینی است نوشته است. این کتاب، تاکنون یکی از والاترین شکل‌های نوشتن تجربۀ وجودی نزد گروه‌های مختلف فلسطینی بوده است. کتاب، به دلایل سیاسیِ جدایی مرید برغوثی و همسرش از یکدیگر اشاراتی دارد و هم به اوضاع غربت و تبعیدِ شاعر از کرانۀ باختری در سال 1966 و شرایط بازگشت به آن بعد از سی سال.

کتاب بازگشت به رام الله، در سال 1997 منتشر شد. پس از استقبال جهان عرب از این اثر، کتاب جایزۀ ادبی «نجیب محفوظ» را از طرف دانشگاه آمریکایی قاهره دریافت کرد. ازاین‌رو، می‌توان این کتاب را رویداد ادبی مهمی تلقی کرد.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما