بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

ماهنامه فرهنگ و علوم انسانی عصر اندیشه شماره 22

سردبیر : روح الامین سعیدی

مدیر مسئول : محمدمهدی دانی

صاحب امتیاز : محمدمهدی دانی

دبیر تحریره : سید مرتضی مفیدنژاد

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 82781 10003022
قابل تهیه از مراکز پخش
20,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

مجله فرهنگ و علوم انسانی عصر اندیشه بیست و دومین شماره خود را در واپسین روزهای زمستان و در آستانه تعطیلات نوروزی منتشر کرد.

عصر اندیشه در شماره جدید خود موضوع مهم و بحث ‌برانگیز تجدیدنظر در قانون اساسی را با رویکردی حقوقی در کانون توجه قرار داده و طرح جلد مجله نیز به همین موضوع اختصاص یافته است. مصاحبه با اساتید و چهره ‌های شناخته ‌شده ‌ای چون کدخدایی، ارسطا و اسماعیلی بر وزن این پرونده می ‌افزاید.

در کنار آن، پرونده «طریقت در پرتو شریعت» که به بحث جایگاه عرفان و تصوف در تفکر شیعه پس از واکنش‌ های ایجادشده به فیلم مست عشقِ حسن فتحی می‌ پردازد و نیز پرونده هنری با عنوان «سینمای استراتژیک» دیگر مطالب این شماره مجله هستند.

همچنین عصر اندیشه این‌ بار در آستانه نوروز و با توجه به تعطیلی ‌های کرونایی یک بسته ویژه نوروزی را نیز برای خوانندگانش تدارک دیده که حاوی چهارده یادداشت خواندنی با موضوعات گوناگونی در دو عرصه جامعه جهانی و جامعه ایرانی است.

علاوه بر این‌ ها به نظر می‌ رسد یکی از خواندنی‌ ترین مطالب این شماره عصر اندیشه گفتگوی تفصیلی با مهدی نصیری باشد که این روزها نام او به خاطر دیدگاه‌ های جدید و جنجالی ‌اش بار دیگر بر سر زبان اهل اندیشه افتاده است. خواندن مصاحبه نصیری باعنوان «حکومت اسلامی در عصر حیرت» را از دست ندهید.

فهرست

امکان تغییر قانون چهل ‌ساله ضابطه‌ مندی ولایت فقیه در قانون اساسی احترام به قانون؛ راه ‌حل همه مشکلات تفسیر بدون عبور از نص قانون شهید صدر و پیش‌ نویس قانون اساسی جمهوری اسلامی رکود حوزه‌ های علمیه در مباحث جدید سلوک بر مدار شریعت می‌ گردد عرفان مولوی؛ آرام ‌بخش جهان امروز سینمای فروش اندیشه مغول ‌های جدید در راهند؛ گفت‌ و گو با حامد عنقا ابراهیم حاتمی ‌کیا؛ فیلم ‌سازی از قلب سینمای استراتژیک وقتی جکسونیسم با دکترین موتروئونه ترکیب می‌ شود دولت مدرن در روابط بین ‌الملل دموکراسی و سواد خبری