بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

«تنبیه متجاوز» به زبان عربی منتشر می‌شود

نویسندگان مرتبط : مرکز اسناد انقلاب اسلامی | انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس

28 1392

کتاب «بررسی و تحلیل جنگ ۸ ساله ایران و عراق: تنبیه متجاوز» به همت مرکز اسناد و تحقیقات دفاع‌مقدس به زبان عربی، ترجمه و چاپ خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری فارس این اثر، سومین مجلد از مجموعه پنج جلدی «بررسی و تحلیل جنگ 8 ساله ایران و عراق» بوده و ابعاد گوناگون جنگ، از دوران پس از آزادسازی خرمشهر تا پایان عملیات والفجر 10 (تیر سال 1361 تا فروردین سال 1367) را مورد بررسی قرار داده است.

محور اساسی بحث در کتاب «تنبیه متجاوز»، دلایل ورود رزمندگان به خاک عراق و استراتژی‌ها و تاکتیک‌های مورد استفاده آن‌ها در تنبیه متجاوز، در آن شش سال قرار گرفته و به بررسی تحولات اساسی در صحنه نبرد، ابتکار نظامی، تغییر موازنه جنگ از سال 1361 به بعد به نفع ایران و تغییر استراتژی عملیاتی و عوامل موثر بر آن پرداخته است.

این اثر، با اولویت قرار دادن مسائل نظامی در عرصه تصمیم‌گیری و اقدام، نگاهی نظامی – سیاسی با رویکرد توصیفی به جنگ دارد. کتاب «تنبیه متجاوز» به دلیل گستردگی و گوناگونی موضوعات، با اتکا به اطلاعات 50 راوی جنگ، منابع کتابخانه‌ای و اسناد و مدارک معتبر تدوین شده و با ایجاز و اجمال، دوره 6 ساله‌ای از جنگ (1361تا1367) را مورد بررسی قرار می‌دهد.

ترجمه عربی «تنبیه متجاوز» به زودی توسط مرکز اسناد و تحقیقات دفاع‌مقدس زیر چاپ خواهد رفت.

کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
اخبار مرتبط
محصولات مرتبط