بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

انتشار نسخه الکترونیک «یادداشت های سفر شهید صیاد شیرازی»

انتشارات مرتبط : سوره مهر

نویسندگان مرتبط : محسن کاظمی

نسخه الکترونیک کتاب «یادداشت های سفر شهید صیاد شیرازی» نوشته محسن کاظمی در آستانه سالروز شهادت شهید صیاد شیرازی منتشر شد.

24 1394

«یادداشت های سفر شهید صیاد شیرازی» عنوان کتابی است به قلم محسن کاظمی از نویسندگان و پژوهشگران تاریخ معاصر. موضوع کتاب مربوط به مأموریت های میدانی و تحقیقاتی هیئت معارف جنگ است که مسئولیت آن را شهید صیاد شیرازی بر عهده داشت.

این کتاب توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده است و نسخه الکترونیک آن توسط سایت «فراکتاب» عرضه شده است.
 
«فراکتاب» یک فروشگاه محتوای دیجیتال ( اعم از کتاب، کتاب صوتی، سخنرانی و .. ) است که آثار مکتوب را به صورت نسخه الکترونیک ارائه می کند. این مجموعه با ثبت کتاب خوان دیجیتال آوابوک – نام پیشین فراکتاب – در ۲ دی ماه ۱۳۹۱ در شورای عالی انفورماتیک به طور رسمی شروع به کار کرد. این فروشگاه بر بسترهای اندروید، ویندوز و وب در دسترس بوده و آثار صدها ناشر، موسسه فرهنگی، هنری و دیجیتالی را به ده ها هزار مشترک عرضه می کند.
 
در معرفی این کتاب آمده است:
 
شهید صیاد شیرازی هیچ گاه جنگ را پایان بخش فعالیت های خود نمی دید. از این رو در سال 1373، برای انتقال دانش و تجربیات جبهه و جنگش در دانشگاه افسری امام علی(ع) مشغول تدریس شد و سپس هیئتی را با عنوان «معارف جنگ» ایجاد کرد تا خاطرات رزمندگان را از مأموریت های میدانی و پژوهشی، مناطق عملیاتی و عوارض باقیمانده از جبهه های جنگ، ضبط و ثبت صوتی و تصویری کند تا در تهران تکمیل و مدون شوند.
 
محسن کاظمی در این مجال، در سال 1374، فرصت یافت تا به عنوان وقایع نگار سفرهای میدانی با این هیئت پیوند بخورد و در 9 سفرمیدانی، حوادث را به صورت لحظه به لحظه به ثبت برساند.
 
او علاوه بر این، با تیزبینی های خود تمام فعالیت ها، سخنرانی ها، گفتارها، خاطرات، روش های مدیریتی و حتی مناجات شبانه شهید صیاد شیرازی را ثبت کرد تا بعدها اثری که عرضه می کند، بر محور شخصیت شهید شیرازی استوار باشد.
 
این یادداشت ها مربوط به مأموریت های میدانی و تحقیقاتی این گروه و باهدف ثبت دقیق برخی ‏از وقایع جنگ ایران و عراق است. نویسنده به عنوان وقایع نگار در این سفرهای میدانی از کردستان تا خوزستان همراه این گروه بوده و علاوه بر ثبت‏ خاطرات همراهان شهید صیاد شیرازی و عده‏ ای از امرای ارتش ‏ایران در مواردی نیز به ابعاد شخصیت تیمسار صیاد شیرازی پرداخته است.
 
بازدید از جاده سنندج، قروه، روستای صلوات آباد، دهگلان، توضیحات تیمسار صیاد درباره عملیات محاصره پادگان سنندج، عملیات گردنه صلوات آباد و توضیحات دیگر سرداران، بازدید از اشنویه، بوکان، میاندوآب و سقز و توضیحات تیمسار صیاد درباره‏ پاک سازی این مناطق از دست ضدانقلاب، بازدید از مناطق عملیاتی ‏طریق القدس، چگونگی طرح ریزی‏ عملیات و شرح قرارگاه ها و تشکیل آن ها از بخش های این کتاب اند.
 
در سفر دوم، گروه با اردوی دانشجویی دانشگاه امام علی (ع) همراه می‏ شود و تیمسار صیاد توضیحاتی ارائه می‏ دهد. بازدید از منطقه عملیاتی«فتح‏ المبین» و... موارد عمده نقل شده در این کتاب است. علاوه بر این، کتاب بر اساس ترتیب سفرها تدوین و فهرست شده است: مأموریت به کردستان، آذربایجان غربی، خوزستان، منطقه عملیاتی طریق القدس(1)، (2) و (3)، اردوی دانشجویی دانشگاه امام علی(ع)، منطقه عملیاتی فتح المبین و در نهایت، اردوی دانشجویی دانشگاه امام علی(ع).

کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
اخبار مرتبط
محصولات مرتبط