بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

«خواندن، گفت و گو با جهان» شعار نمایشگاه کتاب تهران شد

نویسندگان مرتبط : محمدعلی بهمنی

«خواندن، گفت و گو با جهان» به عنوان شعار بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران انتخاب شد.

یکشنبه 30 فروردین 1394

«خواندن، گفت و گو با جهان» به عنوان شعار بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران انتخاب شد.

در توضیح انتخاب ین شعار آمده است:

«کتاب خواندن یکی از ارزشمند ترین راه های ارتباط میان انسان هاست. وقتی ما کتاب می خوانیم وارد یک گفت و گوی بیکران در حوزه دانش و فرهنگ می شویم.

هسته مرکزی این شعار بر این موضوع تاکید دارد که کتابخوانی یک نوع گفت و گو کردن است که هم می تواند در داخل کشور اتفاق بیفتد و هم در سطح بین المللی.

بنا بر این گزارش، از آنجا که ایران همیشه قصد داشته است که با فرهنگ های مختلف ارتباط داشته باشد و به معرفی فرهنگ خود بپردازد و دیگر فرهنگ ها را نیز بشناساند، در این گفت وگو می توانیم فرهنگ خود را بشناسانیم. از این رو به تعبیری بهتر «خواندن، گفت و گو با جهان» است.

* بهمنی: افراد سرشناس مردم را به حضور در نمایشگاه کتاب دعوت کنند

محمدعلی بهمنی با اشاره به اهمیت حضور افراد سرشناس در مکان های فرهنگی مانند نمایشگاه کتاب تهران اظهار کرد: برگزاری یک نمایشگاه گسترده در حوزه نشر مانند نمایشگاه بین المللی کتاب تهران ضروری است به همین دلیل این نمایشگاه باید در بالاترین کیفیت ممکن برگزار شود. بدون شک فضای نمایشگاهی شرایطی را فراهم می کند که حتی افرادی که علاقه چندانی به کتاب و کتابخوانی ندارند نیز کتاب خریداری کنند، بنابراین هر فردی که حرف و نظرش تاثیرگذار است و اعتباری در جامعه دارد باید مردم را به حضور در این نمایشگاه دعوت کند.

وی ادامه داد: البته خرید کتاب چندان مهم نیست زیرا بعضی ها خوب کتاب می خرند اما یک برگ آن را هم مطالعه نمی کنند به همین دلیل در کنار دعوت مردم به خرید کتاب، آنها را به خواندن کتاب نیز باید دعوت کنیم.

این غزل سرای کشورمان که در سال 1378 موفّق به دریافت تندیس خورشید مهر به عنوان برترین غزل سرای ایران شده است در توضیح پیشرفت های نمایشگاه کتاب تهران در سال های گذشته گفت: مسولان برگزاری نمایشگاه همه تلاش خود را انجام می دهند و هر ساله نمایشگاه خوبی را شاهد هستیم اما هنوز مشکل مکان برگزاری نمایشگاه پابرجاست زیرا مصلی برای کار دیگری ساخته شده و برای برگزاری نمایشگاه مناسب نیست.

وی ادامه داد: به دلیل اینکه محل مصلی برای نمایشگاه کتاب طراحی نشده تعدادی از غرفه ها که توان مالی کمتری دارند در میان غرفه های بزرگ گم می شوند. به هر حال برگزاری این نمایشگاه کار دشواری است و خدا را شکر که بخش قابل توجه ای از جامعه آن را می پسندند.

بهمنی که در سال 93 به عنوان چهره ماندگار جشنواره صنعت چاپ کشور انتخاب شد در پایان صحبت هایش اظهار کرد: امیدوارم در سال های آینده  کتاب های برجسته از هر حوزه انتخاب شوند و با تبلیغات دولتی این کتاب ها به مردم معرفی شوند تا کتاب هایی که ارزش ادبی و علمی چندانی ندارند با تبلیغات رسانه ای به صدر کتاب های پرفروش نروند.

بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از تاریخ 16 تا 26 اردیبهشت ماه 1394 در مصلی بزرگ امام خمینی (ره) برگزار می شود.

کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
اخبار مرتبط
محصولات مرتبط