بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

چرایی و چگونگی مطالعه آثار استاد مطهری را در یک کتاب بیابید

انتشارات مرتبط : دفتر نشر معارف

نویسندگان مرتبط : مرتضی مطهری

کتاب «دلیل راه؛ درآمدی بر مطالعه آثار استاد مطهری» نوشته احسان بابایی از سوی دفتر نشر معارف منتشر شد.

پنجشنبه 31 اردیبهشت 1394

کتاب «دلیل راه» به چرایی و چگونگی مطالعه آثار استاد مطهری می پردازد و به صورت مختصر و جامع، نکاتی درباره ویژگی های فکری، شخصیتی و مجموعه آثار و پیشنهاداتی برای سیر مطالعاتی آثار استاد مطهری بیان می کند.

این کتاب برای فعالان فرهنگی و مذهبی به ویژه جوانان، دانشجویان و طلابی که علاقمندند مطالعه آثار استاد مطهری را شروع کنند بسیار مناسب است.

در بخشی از کتاب می خوانیم:
«توصیه و تأکید بر مطالعه آثار استاد مطهری به معنای نفی دیگر شخصیت ها نیست. معتقدیم استاد مطهری و آثار او از ویژگی هایی برخوردار است که می توان با اطمینان آن را نقطه آغاز مطالعات دینی قرار داد... اینکه «چه منبعی را به عنوان مرجع فکری خود قرار دهیم؟» پاسخ اطمینان آوری می طلبد. تأیید دو شخصیت علمی برجسته روزگار ما یعنی امام خمینی(ره) و علامه طباطبایی(ره) پشتوانه محکمی برای اعتماد به اندیشه و آثار استاد مطهری محسوب می گردد. امام خمینی، مطهری را اینگونه معرفی می کند: «او با قلمى روان و فکرى توانا در تحلیل مسائل اسلامى و توضیح حقایق فلسفى با زبان مردم و بى‏قلق و اضطراب به تعلیم و تربیت جامعه پرداخت. آثار قلم و زبان او بى‏استثناء آموزنده و روانبخش است و مواعظ و نصایح او که از قلبى سرشار از ایمان و عقیدت نشأت مى‏گرفت، براى عارف و عامى سودمند و فرحزاست.» علامه طباطبایی نیز در وصف استاد می گوید: «مرحوم مطهری یک هوش فوق العاده ای داشت و حرف از او ضایع نمی شد. حرفی که می گفتیم، می گرفت و به مغزش می رسید. علاوه بر مسأله تقوا و انسانیت و جهات اخلاقی که انصافا داشت؛ یک هوش فراوانی هم داشت و هر چه می گفتم هدر نمی رفت؛ مطمئن بودم که هدر نمی رود. ـ این عبارت، عبارت خوبی نیست ـ بنده وقتی که ایشان به درسم می آمدند، حالت رقص پیدا می کردم از شوق و شعف، به جهت اینکه انسان می داند هر چه بگوید هدر نمی رود و محفوظ است.»

کتاب «دلیل راه» در 48 صفحه رنگی با شمارگان 3000 نسخه و به قیمت 1500 تومان در دسترس علاقه مندان قرار گرفته است.

دفتر نشر معارف به زودی از این نویسنده و پژوهشگر کتابهای «بایسته ‏های فرهنگ عمومی از منظر مقام معظم رهبری»، «بایسته‏ های اخلاق سیاسی از منظر مقام معظم رهبری»، «بایسته‏ های تبلیغ از منظر مقام معظم رهبری»، «بایسته‏ های خدمت از منظر مقام معظم رهبری» و «اندیشه، شخصیت و جایگاه تاریخی امام خمینی(ره) از منظر مقام معظم رهبری» را منتشر می کند.

کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
اخبار مرتبط
محصولات مرتبط