بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

شهرستان ادب پرونده «ادبیات ضد آمریکایی» را گشود

همزمان با سیزدهم آبان، سالروز تسخیر لانۀ جاسوسی آمریکا به دست دانشجویان انقلابی پیروی خط امام خمینی، پروندۀ تخصصی پایگاه شهرستان ادب با موضوع «ادبیات ضد آمریکایی» گشوده شد.

18 1394

این پرونده در دو محور شعر و داستان از تاریخ 13 آبان تا 16 آذر به مرور در اختیار علاقمندان قرار می گیرد و ضمن معرفی آثار ادبی و هنری مربوط به ایران و جهان با تمرکز بر دو حوزۀ تخصصی شعر و داستان، به نقد، تحلیل و بررسی این آثار در قالب مقاله، یادداشت و گزارش می پردازد.

سیزدهم آبان، یادآور حوادث مهم بسیاری است که کشتار دانش آموزان تهرانی در راهپیمایی به منظور اعتراض به دخالت های آمریکا در ایران و همچنین تسخیر لانه جاسوسی آمریکا و گروگان گرفتن جاسوسان آمریکایی از آن جمله اند. به همین دلیل، این روز در تاریخ کشور ما «روز ملی مبارزه با استکبار» نامگذاری شده است. روزی که مردم ایران اسلامی با حضور در خیابان‎های تاریخ‎ساز کشورشان شعار «مرگ بر آمریکا» سر می ‎دهند.

روز شانزدهم آذر نیز، روز تولد شعار «مرگ بر آمریکا» در جریان شهادت سه دانشجوی دانشکده فنی دانشگاه تهران است. روزی که تمامِ جهان، شاهد رشادت و دلاوری های دانشجویان ایرانی در اعتراض به استعمار غرب و استبداد و خودکامگی آن هاست. هرچند این اعتراض شجاعانه سال ها پیش از پیروزی انقلاب شکوه مند اسلامی به وقوع پیوست اما گویای آزادی خواهی و اتحاد و ظلم ستیزیِ ایرانیان بوده است.

همچنین شهرستان ادب از محققان و پژوهشگران دعوت می کند چنان چه آثاری پیرامون این موضوع همراه با جلوه های آمریکاستیزی و استکبارستیزی به رشته تحریر درآورده‎اند، به منظور انتشار در این پایگاه ادبی هنری، آثار خود را به رایانامۀ info@shahrstanadab.com ارسال کنند.

علاقمندان جهت مطالعۀ صفحۀ اختصاصی این پرونده می توانند به «این لینک» مراجعه کنند.

کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
اخبار مرتبط
محصولات مرتبط