بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

«جرات داشته باش» به چاپ دوم رسید

کتاب «جرات داشته باش» که درباره راه های افزایش اعتماد به نفس است در کمتر از یک ماه به چاپ دوم رسید.

پنجشنبه 25 مرداد 1397

به گزارش پاتوق کتاب فردا به نقل از خبرگزاری فارس، فردیک فانژه استاد دانشگاه و روان درمانگر مشهور فرانسوی است که در کتاب «جرات داشته باش» از تجربیات بالینی خودش در رابطه با مراجعانش که مشکل کمبود اعتماد به نفس داشته اند، نوشته است.

این کتاب سعی دارد با زبانی ساده و کاربردی راه های افزایش اعتماد به نفس را به مخاطبان خود آموزش دهد. نقطه قوت این کتاب این است که یک روانپزشک براساس تجربیات بالینی اش این کتاب را نوشته است. دکتر فردریک فانژه در مقدمه این کتاب نوشته است: به عنوان یک روانپزشک، متوجه شدم که کمبود اعتماد به نفس، مشکل اصلی تمام افرادی است که اقدام به درمان کرده اند. رنج های عاطفی یا شغلی بی شماری از این کمبود اعتماد به نفس ناشی می شود: ترس از انجام کارهای اشتباه، ترس از قضاوت شدن، ترس از دوست داشتن و دوست داشته شدن.

برای نوشتن این اثر، از واقعیتی الهام گرفتم که در طول این بیست سال از مراجعینم به دست آورده ام: یعنی افرادی که به آن ها رسیدگی می کنم و آنها هم مضامین اولیه را در اختیارم قرار می دهند. به همین دلیل این کتاب، صدای آن هاست. البته برای حفظ حریم خصوصی آن ها، خصوصیات فردی و پیشینه شان را تغییر داده ام.

این مطالب با روشی ساده و آموزنده ارائه خواهند شد برای آنکه بتوانید در زندگی روزمره تان آنها را به کار ببندید. هدف من این است که از این حوزه و از تکنیک های علمی معتبر، نگرشی دقیق در اختیارتان قرار دهم.»

کتابی برای افزایش اعتماد به نفس

دراین کتاب ابتدا شرح داده شده که اعتماد به نفس چیست و کمبود آن چه عواقبی را به دنبال دارد. سپس به مشکلات ناشی از کمبود اعتماد به نفس اشاره شده، دورباطل شکست، اهمیت ندادن به خود، جرات نه گفتن شرح داده است. در این کتاب یک تست روانشناسی وجود دارد که خوانندگان کتاب می توانند با آن میزان اعتماد به نفس خود را محک بزنند.

در فصل بعدی کتاب به منشا های کمبود اعتماد به نفس از جمله مکانسیم نیاز به دوست داشته شدن، مکانیسم های پیش داوری بی خاصیتی اشاره شده است. در بخش پایانی کتاب نیز راه های درمان کمبود اعتماد به نفس بیان شده است. در این بخش مطالبی مانند از احساس گناه دست بردارید، تکنیک نظرسنجی و تمرین های دیگر جهت بهبود اعتماد به نفس دیده می شود.

در بخشی از این کتاب می خوانیم: «اگر به دیگران خوبی کنم، هرگز مرا طرد نمی کنند.» فکر می کنید اگر زندگیتان را صرف برآوردن خواسته های اطرافیانتان کنید، آن ها شما را بهتر می پذیرند. اشکال این تفکر این است که کم کم شما را به سمت نوعی رفتار فداکارانه که کمی قبل آن را بررسی کردیم، و حتی به سمت اطاعت از دیگران پیش می برد. در حقیقت، همیشه این دیگران هستند که مطالبه دارند و آن ها تصمیم می گیرند که شما برای جلب رضایتشان باید چه کاری را انجام دهید. از سوی دیگر، در اطرافتان افرادی را می بینید که می خواهند از شما سوءاستفاده کنند و به نیازها و خواسته های شما توجه چندانی ندارند. این چیزها به وضوح مطرح نمی شوند، اما شما تمایل دارید که اعتماد به نفس تان را از دست بدهید و خود را مانند کسی تصور کنید که شخصیت ارزشمندی ندارد. معمولاً مجموعه حوادثی که در زندگی رخ میدهند نیز این پیش داوری را تأیید می کنند.»

کتاب جرات داشته باش با ترجمه محیا احمدی پور با قیمت 27000 تومان به کتابفروشی ها و شهرکتاب ها راه یافته است. این کتاب را انتشارات شمعدونی در تیراژ هزار نسخه، در 348 روانه پیشخوان کتابفروشی ها کرده است.

کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
اخبار مرتبط
محصولات مرتبط