بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

چاپ پنجم «رسول مولتان» به بازار نشر رسید

انتشارات مرتبط : سوره مهر

نویسندگان مرتبط : زینب عرفانیان

کتاب «رسول مولتان» نوشته زینب عرفانیان که به بررسی ابعاد شخصیت، زندگی و مجاهدت بدون مرز شهید سید محمد علی رحیمی می پردازد به تازگی برای پنجمین بار تجدید چاپ شد.

7 1397

به گزارش پاتوق کتاب فردا به نقل از پایگاه خبری سوره مهر، «رسول مولتان» روایت زندگی شهید سید محمد علی رحیمی، روایتی جالب از دلدادگی مردی در غیبت به ارزش های انقلاب اسلامی و اسلام است.

در این کتاب، تمام داستان زندگی این شهید، از زاویه دید همسرش خانم مریم قاسمی زهد روایت شده است.

محمدعلی رحیمی شهیدی است که عمر خود را در هند، پاکستان، آفریقا و افغانستان صرف ترویج ارزش های انقلاب اسلامی و تشیع راستین کرد و با منش و گفتار خود بر وحدت و نزدیکی میان همه مذاهب اسلام تاکید و با تبلیغ زبان فارسی سعی بر توسعه عمق استراتژیک انقلاب اسلامی داشت.

این کتاب به لحاظ برخورد فرهنگی شهید با جریانات تکفیری و روایت روز هایی که شهید رحیمی در غربت، زیر تیغ وهابیت گذراند و میدان را خالی نکرد، جذابیت بالایی دارد. به ویژه اینکه متن آن روایت کننده فعالیت هایی است که در نهایت به شهادت این سردار بزرگ فرهنگی انقلاب اسلامی توسط نیرو های تکفیری در پاکستان انجامید.

سیر کتاب از آشنایی و سپس ازدواج و کار فرهنگی در ایران، هندوستان، افغانستان و مولتان پاکستان و شهادت شهید رحیمی را در برمی گیرد و نوع بیان و روابط مذهبی و دینی حاکم بر زندگی هیجده ساله این زوج در واقع در واقع انعکاس یک نوع سبک زندگی اسلامی را مطرح می کند.


برشی از کتاب رسول مولتان :
« یادم نیست چند بار مسیر بین دفتر علی و راهرو را رفتیم و بدن های خونی را دیدیم و برگشتیم. می آمدم خانه و با خودم فکر می کردم صحنه هایی که دیدم، واقعیت ندارد. برمی گشتم تا دوباره ببینم و مطمئن شوم. طفلک مهدی هم پا به پای من می آمد. حیران و سرگردان، پای برهنه روی خون ها، بین بدن های بی جان راه می رفتیم و برمی گشتیم خانه... »

برای خرید اینترنتی این کتاب از سایت پاتوق کتاب فردا اینجا را کلیک کنید.

کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
اخبار مرتبط
محصولات مرتبط