بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

سید فاضل نوری

در سال 1348 شمسی در حوالی شهرستان دامغان در خانواده ای مذهبی و معمولی متولد شدم. مرحوم والد در حاشیه جلد قرآنی که با آن مأنوس بود، تاریخ تولدم را مصادف با ولادت حضرت صدیقه طاهره سلام الله علیها یادداشت کرده است.

در دوران نوزادی، خانواده ام به تهران مهاجرت کردند. پدرم که روحانی بود در محله سکونتمان زمینی تهیه کرده و مسجدی ـ بنام مسجد چهارده معصوم علیهم السلام ـ بنا کرد و از همان دوران کودکی مرا با دروس حوزوی آشنا کرد و قبل از آن که خواندن و نوشتن بدانم، برخی مطالب را شفاهی به من آموخت از جمله بخشی از نصاب الصبیان را. غفر الله له.

یازده سال داشتم که وارد مدرسه علمیه حضرت حجت (عج) در تهران شدم و بعد از آن تحصیل را در مدرسه علمیه باقر العلوم (ع) ادامه دادم اما از آنجا که سطح و نظم تحصیلی در آن مدارس در آن زمان، مرا راضی نمی کرد، در سال 1362 شمسی به قم عزیمت کرده و در شهر اهل بیت رسول الله علیهم السلام، خوشه چین علومشان شدم.

در سال های اقامت در آن دیار دروس مربوطه را که مجدداً از کتاب صمدیه شروع کرده بودم، تا سه سال درس خارج فقه و اصول ادامه دادم و امتحانات کتبی و شفاهی دروس اصلی و جنبی را تا پایان سطح سه (پایه دهم) گذراندم اما مقررات ظاهری مرکز مدیریت حوزه اجازه ادامه نداد و دروسی را که در سطح چهار گذراندم به مرحله آزمون نرسید. خدا کند نسبت به آیندگان تجدید نظر کنند.

از دوران کودکی هرگاه فراقتی پیش می آمد به دروس کلاسیک می پرداختم در نتیجه در این زمینه تا مقطع کارشناسی ارشد در رشته حقوق جزا و جرم شناسی تحصیلاتی داشتم. عنوان پایان نامه ام مسئولیت ها و وظائف ناشی از قتل در اسلام می باشد.

در سال 1367 شمسی ازدواج کردم، دو فرزندم به فضل خدای منان اکنون در حوزه علمیه قم تحصیل می کنند که امید است سربازیشان را مهدی موعود (عج) امضا کند.

از سال 1374 شمسی همکاری با نظام قضائی کشور را شروع کردم در این مدت ایامی به قضا گذشت و مدتی در خدمت رسانی به آموزش داوطلبان کرسی قضاوت سپری شد و چند صباحی از عمر به تدوین و نظارت بر تدوین چند کتاب و تدوین چند مقاله با موضوعات حقوقی رقم خورد. کتابی که در زمینه غیر حقوقی تألیف کردم، نگاهی به عقائد شیعه نام دارد. البته چند تألیف دیگر نیز مرا به خود مشغول کرد.

در پی درخواست و اصرار در سال 1393 از دستگاه قضا منفک شدم و اکنون که این سطور را ویرایش می کنم، به برخی امور مطالعاتی و پژوهشی اشتغال دارم.
 • زادروز
  1348
 • محل تولد
  سمنان
 • تاریخ ثبت اطلاعات
  شنبه 15 آذر 1393
 • شناسه
  20716
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی