بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

مهدی مسائلی

ایشان خود را اینگونه معرفی کرده اند:
در نیمه شعبان 1404 هجری قمری، مطابق با 27 اردیبهشت 1363 هجری شمسی و 16 مه 1984 میلادی، در شهر اصفهان چشم به جهان گشودم.

به میمنت همین روز نامم را مهدی نهادند. سنین طفولیت، نوجوانی و جوانی را در این شهر تاریخی و مذهبی گذراندم و پس از اخذ دیپلم و مدرک پیش دانشگاهی در رشته ریاضی فیزیک، علی رغم قبولی در دانشگاه، عزم تحصیل در حوزه علمیه نمودم تا به عنوان یک طلبه، خدمت گذار به اسلام باشم. لذا در سال 1381 در حوزه علمیه اصفهان ثبت نام نموده و مشغول به تحصیل در این حوزه ی مبارکه شدم.

خوشبختانه از همان آغاز، تحصیلات حوزوی موفقی داشته و هر سال به عنوان طلبه ی ممتاز آن پایه انتخاب می گردیدم که این موفقیت تا اتمام دروس سطح جریان داشت. همزمان با تحصیلاتِ متداولِ حوزوی، مطالعاتِ تخصصی و پژوهش را نیز در برنامه ی فعالیت هایم قرار دادم و از آنجا که علاقه ی خاصی به مطالعات تاریخی و روایی داشتم بیشتر به تحقیق و پژوهش در این رشته پرداختم. در همین راستا توانستم در سال 1385 اولین تحقیق خویش را در قالب کتابی با نام «قمه زنی سنت یا بدعت؟» منتشر نمایم و این سر آغازی بود برای نوشتن، تا بعد از آن کتاب هایی همچون: «نهم ربیع جهالت ها خسارت ها» «پیشوایان شیعه پیشگامان وحدت»«عزاداری شعار حیات عاشورائی» و «لطیفه های اسلامی» و... توسط حقیر تألیف و منتشر گردد.

البته این حقیر در تألیف و نگارشِ این آثار در ضمنِ توجه به بدیع بودن موضوعات آنها، به داشتن محتوا و کیفیتِ علمیِ مناسب، نیز نظر ویژه داشته ام؛ همچنان که تجلیل ها و تقدیرهایی که به واسطه ی این آثار از حقیر صورت گرفته شاهدی بر این مدعاست که قسمتی از آنها عبارتند از:

برگزیده چهارمین همایش اهلم قلم استان اصفهان

برگزیده همایش تجلیل از خادمین فرهنگ مکتوب استان اصفهان1386

خادم نمونه فرهنگ عمومی استان اصفهان در سال1386

روحانی برگزیده جشنواره حضرت علی اکبر در سال 1387

برگزیده جشنواره سراسری علامه حلی در سال1388

برگزیده جشنواره استانی علامه حلی در سال1389

و...

همچنین این حقیر در عرصه ی فرهنگی نیز طی سال های متمادی در کانون فرهنگی بسیج نورباران اصفهان که از مراکز فرهنگی ممتاز شهر اصفهان است، فعالیت داشته ام.

هم اکنون این حقیر پس از اتمام دروس سطح حوزه، در دروس خارج فقه و اصول مشغول به تحصیل بوده و در کنار آن به تدریس و تحقیق و پژوهش می پردازم به توفیق خداوند منّان. والسلام علی من تبع الهدی.
 • زادروز
  1363
 • محل تولد
  اصفهان
 • نام کامل
  حجت الاسلام والمسلمین مهدی مسائلی
 • تاریخ ثبت اطلاعات
  20 1388
 • شناسه
  4317
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
اخبار مرتبط